Close

Naše místnosti

Archimédovo tajemství - DOČASNĚ UZAVŘENO

Najděte ztracený spis Archiméda s tajnými objevy!

Archimédes ze Syrakus (patrně 287 př.n.l. – 212 př.n.l.) byl řecký matematik, fyzik, filozof, vynálezce a astronom, jehož život byl opředen řadou pozoruhodných okamžiků. Doba, ve které žil, patřila k obtížnějším obdobím starověké Sicílie, stíhané třemi punskými válkami o nadvládu středomoří mezi Římem a Kartágem.

Při obléhání města ve druhé punské válce byl Archimédes zabit. Do jeho pracovny vtrhl římský legionář, který jej měl dovést k římskému vojevůdci, který obléhal Syrakusy (Marcus Claudius Marcellus). Archimédes žádal o chvíli času, aby mohl dokončit rozpracovanou úlohu, ale netrpělivý voják Archiméda probodl.

Po jeho smrti byl Archimédův dům prohledán římskými vojáky, kteří odnesli všechna jeho cenná díla. Jediný spis však zůstal důsledně skryt v útrobách tajné pracovny – spis studující možnosti ovlivnění gravitačního pole Země. Najděte tento spis dříve, než se pro něj vrátí římští vojáci!

Přístup do tajné pracovny je chráněn četnými kódy, hádankami i objevy samotného Archiméda. Ověřte si znalosti, logické uvažování, důvtip i týmovou spolupráci. Zvládnete nalézt tajnou pracovnu, zapomenutý spis i cestu zpět?

Rezervovat
Útěk z Guantánama - DOČASNĚ UZAVŘENO

Ocitnete se v cele číslo 666 Guantánamské věznice bloku C právě v okamžiku, kdy byli dozorci povoláni ke vzpouře vězňů v bloku A.

Máte přesně 60 minut.

Musíte najít náhradní klíč od cely, který je důkladně uschován a utéct ven dříve než dozorci přijdou zkontrolovat Vaši celu . Za pokus o útěk vám hrozí doživotní trest i něco mnohem horšího. Dostat se ven nebude snadné.

Čeká Vás množství úkolů a indícií, které tu zanechali bývalí vězni, když se pokusili o útěk, který se jim však nezdařil. Po posledním nepovedeném útěku tu zanechali matoucí indície i samotní dozorci, aby Vás zmátli a zabránili tak dalšímu možnému útěku. V příštím transportu vězňů můžete být i Vy.

Věznice čeká, tak neotálejte a dobrovolně se přihlaste.

Rezervovat
Gulliverova cesta

Ponořte se do Gulliverových příběhů a prožijte výlet snů do jiných světů…

Lemuel Gulliver popisoval neuvěřitelné příběhy z jiných světů, které prožil při plavbách po mořích a oceánech celého světa.

Byla to fikce, sen či realita?

Najděte odpovědi v RunAway.

Pokuste se pomoci Gulliverovi jeho příběhy potvrdit. Cesty do Liliputu i cesta do Brobdingnagu skýtaly četná nebezpečí a nevšední zážitky. Málokdo však Gulliverovi věřil, že potkal lidi vysoké jen několik centimetrů, anebo že se naopak v Brobdingnagu ocitl na ostrově obývaném obry.

Prozkoumejte Gulliverův pokoj. Najděte zápisky z cest, doplňte jeho příběh a přineste důkazy o tom, že si Gulliver vše celé nevymyslel. Máte na to přesně 60 minut. Pomůžete mu?

Rezervovat
Kryštof Kolumbus

Jako vyslanci Španělského krále potvrďte, že Kolumbus dosáhl břehů Indie západní cestou.

Ocitnete se ve Španělském přístavu v 15. století. Pokuste se tajně dostat na jednu z lodí Kryštofa Kolumba a přinést tak svědectví králi o uskutečněné plavbě.

Vše musíte zvládnout v 70 minutovém limitu. Jste připraveni podniknout špionážní výlet s Kolumbem?

Kryštof Kolumbus (narozen asi 31. října 1451, Janov – 20. května 1506, Valladolid) byl janovský mořeplavec a kolonizátor narozený v Janovské republice v dnešní severozápadní Itálii. Objevitel Ameriky.

I když někteří řeknou, že Ameriku objevili grónští Vikingové o pár století dřív, teprve až čin italského dobrodruha ve službách Španělů z roku 1492 znamenal přelom.

Rezervovat
Buddhova stopa

Buddha, vlastním jménem Siddhártha Gautama, žil v letech 623–543 př. n. l.) je zakladatel buddhismu. Jméno Buddha znamená probuzený, osvícený.

Buddhismus je nejstarší univerzální náboženství. Vznikl před více než dvěma tisíci lety v severní Indii a trvale ovlivnil duchovní život a směřování země, v níž se zrodil.

Prozkoumejte mystickou část starodávné Asie. Jděte v Buddhových stopách a objevte nepoznané tajemství ukrývané po tisíce let. Záhadná a dobrodružná cesta začne u „stromu poznání“. Tajemné dobrodružství čeká. Povede se Vám objevit tajemství dříve, než ho odhalí indičtí asketové? Máte 60 minut na vyřešení nastražených úkolů a otevření dveří zpět do Evropy.

Rezervace
Al Capone

Alphonse Gabriel ¨Al¨ Capone (17. ledna 1899 Brooklyn, New York25. ledna 1947 Palm Beach, Florida), známý také pod přezdívkou Scarface (zjizvená tvář),  byl jedním z nejznámějších šéfů organizovaného zločinu působících v USA ve 20. letech 20. století. Přestože se má za to, že měl na svědomí popravy mnoha desítek lidí, žádná z vražd mu nikdy nebyla prokázána.

Obávaného Al Caponeho zatkla policie ovládaná konkurenčním gangem Bugse Morana. Pomozte mu v době kruté prohibice alkoholu dostat se na svobodu a nalezněte důkaz proti samotnému Moranovi. Ocitnete se v Caponeho klubu. Důkazy, které jsou zde ukryté Vám pomohou dostat se ven dříve než dorazí Moranův gang a klub i s vámi zapálí…. Tak rychle, čas neúprosně běží!

Rezervace
007 - tajný projekt

Teroristé nastražili časovanou bombu do londýnského vlaku a znemožnili jeho odjezd. Máte limitovaný čas na odstranění nebezpečí a záchranu Londýna!

Do vlaku na Victoria Station byla umístěna časovaná bomba XG21. Odpočet byl spuštěn. Teroristé znemožnili odjezd vlaku. Pokud by bomba explodovala, odhaduje tajná služba těžké škody na podstatné části centra Londýna. Centrum Londýna je tak v přímém ohrožení. Vlak byl pro poruchu vyklizen a odjezd do Prestonu zrušen. Musíte odstranit nebezpečí za běžného provozu tak, aby nikdo nezpozoroval mimořádnost situace a nenastala panika. Deaktivace bomby je možná pouze v cílové stanici. Britská tajná služba Vám připravila podporu a bude i nadále k dispozici, nicméně nejde o oficiální akci a její případný neúspěch je pouze na Vás!

Další instrukce dostanete přímo na nádraží…

Rezervace

Ceník

Cena pro 2 hráče od 1390 Kč  (starts 58 €)
Cena pro 3-5 hráčů od 1550 Kč  (starts 65 €)

Chcete si zarezervovat termín v době kratší než 24 hodin?
Kontaktujte nás, prosím, na telefonním čísle 602 666 668